גשר שקוף

גשר שקוף נועד ליישור שיניים, לבני נוער ומבוגרים, אשר מראה הגשר הסטנדרטי מרתיע אותם מלהתחיל את הטיפול ולעשות אותו. הפלטה מותאמת לכל מטופל באופן אישי וספציפי, כך שהיא יעילה ואפקטיבית. שיטה זו צוברת תאוצה יותר ויותר בעולם, מכיוון שהיא פותרת את בעיית יישור השיניים באופן האסתטי ביותר האפשרי. כדי להינות מפיתרון חדשני ויעיל, יש להתייעץ עם רופא שיניים המתמחה בתחום זה, ואשר צבר מספר סיפורי הצלחה אשר יכולים להעיד על איכותו של התהליך. יש לקחת בחשבון שגשר שקוף הינה שיטה אסטתית וטובה יותר אולם פרק הזמן בו יידרש המטופל להיות עם הגשר השקוף נקבע על פי פרמטרים אינדיבידואלים שונים ודרגת חומרתה של הבעיה.

איך מתבצע יישור שיניים באמצעות גשר שקוף?

גשר שקוף הינו למעשה קשתית שקופה, שכמעט ואינה נראית והיא עשויה להישלף בקלות כאשר יש צורך בכך. בדרך כלל, הקשתית מוחלפת פעם בשבוע, לאחר שיש ללכת איתה ביום ובלילה באופן יומי. טכנולוגיה ליצירת הגשר השקוף הוא על ידי הדמיית תלת מימד, אשר ממפה ומודדת את השינוי שנדרש במיקום השיניים באופן אישי וספציפי. הדמיה זו יכולה גם לתת מידע איך ייראו השיניים בסוף התהליך, אשר צפוי לקחת בין מספר חודשים או יותר. ישנן טכניקות שונות לייצור הגשר השקוף, וכל מרפאה בוחרת את הטיפול היעיל ביותר לדעתה ועל פי מומחיותו של הרופא המטפל. לכל טיפול יש את היתרונות הגלומים בו, כך שטיפול אצל רופא מומחה ייתן את התוצאה הרצויה. הגשר עצמו מפעיל כוח על השיניים באמצעות מספר קפיצים המורכבים בו, וגורם להם להגיע לנקודה שנקבעה מראש.

שלבי הביצוע והטיפול באמצעות גשר שקוף

לפני התהליך של התאמת גשר שקוף, כדאי לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית עם רופא השיניים. במהלך הייעוץ, ייתרשם הרופא ממצב השיניים הקיים, ויוכל להמליץ על תוכנית טיפולים, יעילותה ועלותה. לאחר הסכמת המטופל, יידרש הרופא למדוד ולצלם את כל מבנה הפה, כדי שאפשר יהיה להתאים את הגשר באופן המיטבי. לאחר סיום כל המדידות, יוכל רופא השיניים להעריך באופן מדויק יותר מה יהיה פרק זמן הטיפול אשר יידרש. בקבלת הגשר, יוסבר למטופל שלבי תהליך הטיפול עצמו, והדרך בה אפשר להחליף את הגשר ולנקות את השיניים. הרופא יעקוב מקרוב אחר תהליך היישור, כאשר הוא יזמן את המטופל למרפאתו במרווחי זמן קבועים.

האם גשר שקוף יקר יותר משיטות טיפול אחרות?

יש לקחת בחשבון, שטיפול המתבסס על טכנולוגיה חדשנית, כמו גשר שקוף, עלול מלכתחילה להיות יקר יותר מטיפולים אופציונליים אחרים. זאת ועוד שהרופא המטפל בגשר שקוף חייב להיות מומחה ובעל ניסיון בשיטה זו, ולרוב יהיה אורתודנט. עם זאת, כאשר שוקלים עלות מול תועלת, מגלים אנשים רבים כי עלות זו, גם אם היא יקרה יותר, היא משתלמת עבורם ותהיה שווה את ההשקעה. בדומה לכל טיפול אחר, ההמלצה היא להשוות מחירים, ומומחיות אצל ספקים שונים, כדי להגיע למקום אשר יוכל לתת את התמורה המלאה עבור כספכם. סביר להניח כי הגורמים אשר ישפיעו על עלות הטיפול יהיו מקום הטיפול, ניסיונו של הרופא ומורכבות הטכניקה בה משתמשים.

הצורך ביישור שיניים אינו רק אסתטי בלבד

הצורך ביישור שיניים וטיפול באמצעות גשר שקוף אינו רק למטרות אסתטיות בלבד, אלא פעמים רבות הוא פונקציונלי, במיוחד כאשר ישנן בעיות עם סגר הלסת היוצר בעיות לעיסה ואכילה. כך לפעמים, מבוגרים החשים כי הם זקוקים לטיפול, יגיעו לקליניקה עקב בעיות בסגירת הפה או באכילה. עם זאת, הטיפול בגשר שקוף מתאים בעיקר לטיפול בשיניים הקדמיות. גם אם יישור השיניים והעניין בטיפול נעשה מתוך מודעות אסתטית בלבד, ישנם מספר יתרונות לטיפול בגשר השקוף:

  • הגשר עשוי להתאים לאנשים אשר סובלים מבעיה כלשהי באימייל השיניים, כך שהדבקת גשר טבעות עלולה לפגוע עוד יותר בציפוי זה.
  • הגשר מהיר ויעיל יותר מצורות טיפול אחרות ולכן מתאים גם לאנשים מבוגרים יותר. זאת ועוד, ניתן לדעת ולנבא איך תיראה התוצאה הסופית באמצעות יכולות הדמייה מתקדמות.
  • אסתטיות גבוהה – הגשר כמעט ולא נראה באופן ויזואלי ולא מורגש
  • טיפול לא פולשני – כאשר משווים טיפול זה לסוגי טיפולים אחרים, הוא אינו נחשב לפולשני, ולא מחייב עקירות, השתלות וכו'.

הצורך במעקב אחר המטופל ומומחיות הרופא

כדי להגיע לתוצאה הרצויה, יידרש הרופא לעקוב אחר המטופל למשך מספר מפגשים, כדי לבדוק האם יש צורך בתיקונים נוספים, קיבוע השיניים ומניעת תזוזה נוספת שלהם ונסיגתם לאחור. מעבר לכך, יש להקפיד להתחיל את הטיפול אצל רופא שיניים מומחה, אשר התמחה בסוג זה של טיפול. ההיגיון העומד מאחורי טענה זו היא כי הצלחת הטיפול תנבע מהתיכנון המוקדם של הרופא, וככל שניסיונו בטיפול ספציפי זה יהיה רב יותר כך, הוא יידע לתכנן ולחשוב על גורמים רבים יותר כדי שהתוצאה תהיה מספקת. אין להקל ראש במומחיותו של הרופא המטפל, גם אם עלות הטיפול עלולה להיות יקרה יותר בהשוואה לרופאים אחרים.

לסיכום

גשר שקוף הינה שיטת טיפול ייחודית וחדשנית אשר מטרתו היא יישור שיניים. כיוון ששיטה זו הינה אסתטית, יעילה ומהירה יותר משיטות הטיפול הישנות יותר, כמו גשר קוביות, היא עשויה להתאים למגוון אנשים, לרבות מבוגרים. למעשה האסתטיות הרבה המושגת באמצעות הגשר השקוף, מותירה אותו כשיטת טיפול מועדפת ובעלת יתרונות רבים. עם זאת, יש לבחור בעל מקצוע מיומן אשר יוכל לתכנן היטב את שלבי הרכבת הגשר והטיפול כולו, כך שהתוצאה הסופית תהיה משביעת רצון. לרוב, תוכלו להתרשם מהמראה העתידי באמצעות שיטות הדמייה חדשות, כך שלא יהיו הפתעות בסופו. בכל מקרה המעקב אחר המטופל יימשך עד שהרופא יהיה בטוח כי התוצאה הושגה והצורך ביישור נוסף לא יחזור על עצמו.