גשר שקוף שיניים

כיום, בעידן הצילומים האינסופיים וההתמקדות בחיוך המושלם, מבוגרים רבים חשים את הצורך והדחף לשפר עצמם גם בתחום זה. גשר שקוף שיניים יכול להוות פתרון מצוין לבעיה האסתטית המתלווה בדרך כלל לטיפולי יישור שיניים, כאשר הזכור לרעה הוא גשר הקוביות. גשר שקוף הינו טכנולוגיה ושיטת טיפול חדשנית בתחום האורתודנטיה אשר נהנית מיתרונות רבים כמו מהירות, יעילות, הסתגלות מהירה והחשוב ביותר הגשר כמעט ואינו נראה. עם יתרונות רבים אלה ונוספים, צוברת שיטה זו תאוצה ומצליחה לסחוף עוד ועוד לקוחות.

למי מתאים גשר שקוף שיניים?

כאמור, הגשר השקוף מתאים במיוחד למבוגרים, אשר נרתעים משיטות טיפוליות אחרות מחשש לפגיעה באסתטיקה. כיוון שההתאמה נעשית באופן ספציפי ואישי מאד לכל מטופל, יעילות השיטה הינה גבוהה ולכן גם פרק הזמן בו יידרש מהמטופל להרכיב את הגשר יהיה קצר יותר בהשוואה לשיטות טיפול אחרות. עם זאת, יש לזכור כי גשר שקוף מחייב את שיתוף הפעולה מהמטופל עצמו, ומידה של אחריות והתמדה, ולכן יש להתאזר בסבלנות ולבצע את כל ההוראות כפי שהן מתקבלות מהמרפאה המטפלת. כמו כן, על המטופל לסיים את כל טיפולי השיניים הנדרשים לפני התאמת הגשר, כמו עקירות, השתלות, סתימות וכו'. הטיפול יתאים פחות לאנשים אשר יש להם בעיות באימייל השיניים, או שאינם ניחנים ביכולת התמדה.

יתרונות הטיפול באמצעות גשר שקוף שיניים

כאמור ישנם יתרונות רבים לשיטת טיפול זו, ולכן ננסה לסקור את חלקם:

  • התאמה אישית – באמצעות צילום ומדידה ראשוניים הנעשים בתלת מימד, יכול הרופא להעריך באופן מדויק את מבנה הפה ואת תנועת השיניים, כך שהגשר מותאם באופן ייחודי למטופל.
  • תוצאה סופית ידועה מראש – מכיוון שצילומים אלה נעשים בתחילת התהליך, ניתן בעזרתם גם לדמות את התוצאה הסופית שתתקבל. מתן המידע למטופל יכול לפתור את בעיית ההיענות לטיפול מכיוון שהוא יהיה מעוניין מאד לסיים את הטיפול ולהגיע לתוצאה זו מהר ככל האפשר.
  • מהירות הטיפול – לעומת גשר קוביות, או שיטות אחרות, שיטה זו אינה נמשכת מספר שנים, אלא מספר חודשים בלבד. הזמן המדויק נקבע על פי מורכבות המקרה והיענות המטופל לטיפול, אולם בכל מקרה סביר להניח כי היא תהיה מהירה יותר בהשוואה לשיטות שונות.
  • גמישות של הרכבה והורדת הגשר – באמצעות היכולת להיות עצמאי בהרכבת והורדת הגשר באירועים מסוימים, יכול המטופל לשמור על היגיינת שיניים טובה יותר. כמו כן, הוא לא יהיה מוגבל באוכל ובשתייה המורשים לו ויכול להימנע באופן טוב יותר מהצטברות אבנית.
  • הסתגלות מהירה – החומרים ממנו עשוי הגשר הינם חדשניים וקלים יותר ממה שמוכר מגשר הקוביות, ולכן ההסתגלות לגשר יכולה להיות מהירה יותר, ללא הפרעה לדיבור או להרגשה המוזרה בפה.

איפה כדאי לבצע טיפול באמצעות גשר שקוף שיניים?

ישנן מספר קליניקות העוסקות בתחום זה של גשר שקוף שיניים. עם זאת, כאשר מחפשים את המקום להתחיל את הטיפול, יש לבדוק ולבצע סקר מקיף, אשר יוכל לספק תשובות לשאלות הרבות אשר עולות. בסקר זה, לא כדאי להתעמק רק בנושא השוואת מחירים בין המרפאות השונות, אלא גם לבחון את מומחיותו של הרופא המטפל, מידת ניסיונו והאם קיימות המלצות מלקוחות עבר. כמו כן, יש לבדוק האם נעשה מעקב אחר המטופל, גם לאחר גמר הטיפול ואיזו טכניקה ספציפית מתאימה עבורך. סביר להניח כי המחיר ייגזר ממורכבות המקרה, משך הזמן בו נדרש המטופל להיות עם הגשר השקוף ומידת ניסיונו של הרופא. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי טיפול זה יקר יותר, מלכתחילה בהשוואה לטיפולים אחרים, הנחשבים מיושנים יותר ולו רק מעצם חדשנותו.