גשר שיניים שקוף

גשר שיניים שקוף הינו הטרנד החדש בעולם האורתודנטיה, ויכול לפתור את הבעיה הגדולה ביותר הקיימת לגשר קוביות, והיא הרתיעה האסתטית מפני פיתרון זה. מבוגרים רבים המעוניינים או נדרשים ליישור שיניים מסיבות שונות, מצאו כבר כי הפיתרון של גשר שיניים שקוף הוא הפתרון האולטימטיבי עבורם, ככזה אשר יכול להיות מהיר, יעיל וכמעט ובלתי נראה. מבוגרים אחדים משתמשים בפתרון זה לפני אירוע גדול או כדי להינות משיניים ישרות, אשר יוכלו לענות על צורך אסתטי ופונקציונלי.

מהו גשר שיניים שקוף?

הקשתית או הגשר השקוף יכולים להחליף באופן מושלם את גשר הקוביות, המוכר לנו מפעם. טיפול זה מומלץ בעיקר למבוגרים, מכיוון שהוא דורש משמעת עצמית, שיתוף פעולה והיענות להוראות שניתנות מהמרפאה. הגשר מיוצר באופן המתאים ביותר למטופל הספציפי, לאחר שנלקחים צילומים ומדידות של מבנה השיניים ותנועתן בטכניקה חדשנית ומתקדמת תלת ממדית. המטופל מקבל מספר קשתיות אשר ניתנות להרכבה למשך פרק זמן קבוע. ניתן להוריד את הקשתית בזמנים קבועים, באופן קל ופשוט. הן טכנולוגיית הייצור והן החומרים ממנו עשוי הגשר הינם חדשניים, ולכן קל יותר להסתגל לגשר השקוף גם מבחינת ההרגשה בפה. היכולת להוריד ולהרכיב את הגשר באופן עצמאי, מייצרת עוד מספר יתרונות ברורים.

היתרונות הכרוכים בהליך טיפול באמצעות גשר שיניים שקוף

טכניקת טיפול זו טומנת בחובה יתרונות רבים, כאשר היתרון הבולט והעיקרי בהם הוא הפן האסתטי. מבוגרים רבים אשר ממשיכים ללכת למקום העבודה, דייטים או כל פעילות אחר, ומעוניינים לשמר את המראה האסתטי והלא בולט, יעדיפו את השיטה הזו על פני אחרות. מעבר לכך, טיפול זה הינו מהיר באופן יחסי ויכול להימשך מספר חודשים. כמובן, שאת פרק הזמן המדויק ייקבע רופא השיניים על פי פרמטרים רבים, לרבות חומרת ומורכבות המקרה, אולם סביר להניח כי הטיפול יימשך לזמן קצר יותר בהשוואה לגשר קוביות. בדרך כלל טיפול זה נמשך מספר חודשים. כמו כן, מכיוון שהתאמת הגשר נעשית באופן כה ייחודי ואישי למטופל, יעילות הטיפול עשויה להיות טובה יותר מאשר כל צורת טיפול אחרת. היכולת להרכיב ולהוריד את הגשר בזמנים מסוימים, מאפשרת לשמור טוב יותר על היגיינת השיניים, למנוע הצטברות אבנית ולחיות ללא מגבלות מיוחדות לאכילה או שתייה. גמישות זו של הטיפול הינה יתרון אשר לא ניתן בהשוואה לטיפולים אחרים.

איך בוחרים איפה כדאי לטפל או לעשות גשר שיניים שקוף?

לפני התחלת הטיפול, יש לבדוק מספר קליניקות או מרפאות אשר מתמחות בשיטה זו ואחרות הדומות לה. בסקר זה, כדאי לבחון לא רק את נושא המחיר, אלא גם ובעיקר את מומחיותו של הרופא, ניסיונו והאם קיימות המלצות מלקוחות עבר. מכיוון שהרופא המטפל הוא זה המתכנן את הגשר וקובע את הכוחות אשר יידרשו לו ליישור השיניים, עליו להיות מספיק מוסמך ובעל ניסיון כדי לעשות זאת. כמו כן, כדאי לשאול על התאמת הטיפול עבורך, באופן ספציפי, ועד כמה הוא יישפר את המצב הקיים. מכיוון שאפשר לראות מבעוד מועד את התוצאה הסופית כפי שהיא תתקבל, התשובה לכך יכולה להיות ודאית ודי ברורה. בנוסף, לאחר סיום הטיפול, יהיה צורך במעקב או בשימור המצב הקיים, כדי למנוע נסיגה ודרישה נוספת ליישור שיניים. כך שכבר בסקר הראשוני, יש לבדוק מצב זה ואת היענות המרפאה לביצוע מעקבים ואחריות על ההליך כולו. התמקדות רק בהשוואת מחירים בין הקליניקות הרפואיות השונות לא ייתנו תשובות רבות לשאלות אלו ונוספות ולכן ההמלצה היא להתמקד גם בנושאים אלו.