גשר לשיניים

זה לא אומר שמבוגרים לא צריכים לקבל פלטה, שכן ניתן לטפל בשיניים בריאות בכל גיל. 
חלק מהחולים עשויים להזדקק להליכים פוסט – אורתודונטיים כגון פיבוטומיה או הרמת חניכיים כדי להכין את שיניהם לשימור,
 המשמש לשיפור קווי המתאר של החניכיים לפני הכנסת הפלטה.

במהלך טיפול בסד

המטופלים משתמשים בצלחת שקופה כדי לשמור על השיניים בתור לפרק זמן נתון. הם לובשים סד אחד למשך זמן מסוים ואז עוברים לצורה הישר הבא כשהשיניים מיושרות בפעם אחרת. אם אתה מבוגר ויש לך פלטה, ייתכן שתידרש ללבוש אותם זמן רב יותר מאדם צעיר יותר, אך יכולות להיות להם תוצאות דומות (למשל לתיקון שיניים עקומות או לסתות עקומות).

מטרת הסדים היא ליישר את השיניים והלסת כדי לייצר ביס אחיד יותר וחיוך נעים יותר.
כאשר אתה לובש פלטה, הם מיישרים את השן ומיישרים אותה כך שתוכל לקבל ביס רגיל.
הפלטה הינה עזרי שיניים המסייעים לתקן בעיות בשיניים כגון צפיפות או שיניים עקומות או יישור שיניים.
הפלטה עשויה מתכת, קרמיקה, תיל או חומרים כרוכים המחוברים לפלטה סביב השיניים.
הם יכולים לתקן שיניים עקומות או צפופות, עקיצות עקומות ובעיות בלסת.
הפלטה הינה מכשירים מבוססי חוט בהם אורתודנטים משתמשים כדי לתקן שיניים ולסתות צפופות או לא מיושרות.
הם משמשים לעתים קרובות יחד עם מכשירים אורתודונטיים אחרים כדי להרחיב את החיך והלסת ולעצב את השיניים והלסת.

הפלטה המקובלת מורכבת מפלט מתכת סטנדרטי

המונח בין השיניים בעזרת דבק ומחובר באמצעות חוט. זה דורש הידוק קבוע כל 4-6 שבועות בלחץ מתמיד כדי ליישר את השיניים וליישר את הלסת.
 מחוך לשוני זהה למחוך מתכת מסורתי, אך עם סוגר וחוט מחובר לחלק הפנימי של השיניים.
קליפסי מתכת משתמשים בנעלי מתכת המחוברים לשן ומחוברים באמצעות חוטים דקים וגמישים המאפשרים לאורתודונט להזיז את השן למיקום הנכון. לסדים קרמיים יש אותו גודל וצורה כמו פלטות מתכת אך הם בצבע שיניים או שקופים המתחברים לשן.
התחליף עבור הפלטה המסורתית זה הגשר השקוף לשיניים

רופאי שיניים מציעים כמה פלטות ברורות

שהן פחות בולטות מאשר פלטות מתכת קונבנציונאליות ליישור שיניים. במקרים מסוימים, אורתודונט מחיל סד בצבע שיניים בלתי נראה על השן העליונה ופלט מתכת על השן התחתונה. במקרים אחרים, הם מניחים פלטה על השיניים הקדמיות והתחתונות ומשתמשים בפלטות מתכת על השיניים בגב, שאינן נראות כאשר מחייכים.

פלטות שקופות הן סוג של פלטה שעובדות באותו אופן כמו פלטות מתכת מסורתיות, אך עם הבדל אחד מרכזי: במקום כסף או פלדה, הפלטות הצלולות משתמשות בחומר קרמי שקוף המשלב שיניים לבנות.
הפלטה הקלאסית שעולה על הדעת אצל רוב האנשים היא כזו שעשויה מקבצי מתכת המודבקים לשיניים. החוט המשמש כיום בסדים מורכב מחומר המיישר את השיניים ביתר קלות. פלטה נכנסת לשיניים, אבל אף אחד לא יכול לראות אותן.

כאשר מסירים את הפלטה יש לייצב את השיניים המיושרות למשך זמן מסוים (זמן ההחזקה)

כדי למנוע מהן לחזור ליושנן. לאחר הצבת הפלטה על השיניים, האורתודונט שלך יתאים אותן על ידי הידוק או כיפוף חוטי החיבור. ניתן לפתוח את הפלטה באמצעות חלון מוקפץ כדי לסגור את הפלטה ברגע שהן מתקנות, או שניתן להשתמש בהן כחוטים מתכוונני לחץ (חוטי קשת) המובילים מהסוגר לרצועה המתחברת לשיניך ומיישרת אותם עם הלסת שלך.

רוב הילדים זקוקים לסדים רגילים עם חוטים או גומיות שעושים את עבודתם בשמירה על לחץ על השיניים

פלטה עם קליפ תיל הופכת את השיניים לפגיעות ולוכדות רובד ושאריות מזון שעלולות לגרום לכתמים ועששת. פלטות מתכת זולות יותר ומציעות יישור מהיר יותר לשיניים עקומות.

מכיוון שהסדים מפעילים לחץ על השיניים

זה יכול להרגיש לא נוח לזמן מה בזמן שהאורתודונט מבצע התאמות. יותר מדי מזון ממותק לפני ואחרי הפלטה יכול להוביל להצטברות רובד בפלטה, מה שעלול להכתים ולפגוע בשיניים. אכילת יותר מדי מזון מתוק לפני ואחרי הפלטה: הצטברות רובד בפלטה עלולה להכתים או לפגוע בשן.

זה יכול לעזור ללמוד עוד על איך הפלטה יכולה ליישר את השיניים ולגרום לחיוך שלך להיראות טוב יותר

פלטה, הידועה גם בשם פלטה, יישור שיניים או מכשירי מקרה בודדים, משמשת ביישור שיניים ליישור או יישור שיניים, הנחת שיניים ללא קשר לאופן בו אדם נושך, ומטרתו לשפר את בריאות השיניים. עקוב אחר המטרה שלך של שיניים ישרות, לעיסה ללא כאבים ובעיקר יישור שיניים חזק ובלתי נראה שיכול לעזור לך להשיג מטרה זו, במיוחד אם אתה מחשיב פלטות קרמיות כבחירה הטובה ביותר.

הפלטה הינה טיפול אורתודונטי לתיקון עקיצות רע ותקלות (שיניים צרות או עקומות מדי)

ניתן להשתמש בפלטה גם לתיקון תת -עקיצה (חוסר תפקוד), עקיפת יתר, עקיצה פתוחה, עקיצה עמוקה, נשיכה צולבת, שיניים עקומות ועוד פגמים שונים בשיניים ולסת.
הקרומים המקיפים את העצמות, שורשי השן והלסת שולטים במיקום השן ומגיבים ללחץ כאשר אתה מניח את השן בסדים.